Fabrika ilaçlama uygulamalarının en sık yapıldığı kapalı alanların başında gelmektedir. Genellikle ağaçlık ya da nispeten daha boş alanların etrafına kurulmuş olan fabrika ve atölye gibi iş merkezleri, haşere ve kemirgen sorunu ile en fazla karşılaşılan alanlardır. Özellikle lağım faresi ve sıçan gibi kemirgen türleri bu alanlarda çok sık görülmektedir. Bunun yanı sıra, kalorifer böceği, pire, örümcek gibi haşerelerin kolay bir şekilde giriş yaparak ciddi sorunlara yol açtığı bu alanlarda düzenli olarak böcek ilaçlama işlemi yapılması büyük önem taşır. Birçok kişi tarafından kullanılan fabrika gibi alanlarda haşereler ile mücadele sağlık açısından düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır.

Sık görülen haşerelerin yanı sıra; tahıl fabrikalarında güve, kereste fabrikalarında tahta kurdu ve tekstil fabrikaların fare gibi haşerelere sıklıkla rastlanmaktadır. Dolayısıyla haşere ilaçlama uygulamaları yalnızca sağlık açısından değil maddi zararları önleme açısından da büyük önem taşımaktadır. Üretilen maddelere zarar veren ve kullanılmaz hale getiren haşere ve kemirgenler ile mücadele için profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yardım almak gereklidir. Zira kalitesiz ya da basit ilaçlar kullanılarak yapılan uygulamalar, ürünlere zarar vererek hem sağlık sorunlarına hem de maddi zarara neden olacaktır.

Fabrika ilaçlama uygulaması sıvı olarak yapılabildiği gibi diğer formdaki ilaçlar kullanılarak da yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra fabrika ya da atölye etrafında bulunan bahçe ya da kullanılmayan alanlarda da uygulama yapılması daha iyi verim alma açısından son derece önemlidir. Otopark ya da bahçe ilaçlama uygulamaları gibi açık alan işlemleri, iç mekanları haşerelere ve kemirgenlere karşı korur. Böcek ilaçlama yöntemi fabrikanın büyüklüğüne ve alandaki haşere durumuna bağlı olarak belirlenmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yardım alınacak firmanın Sağlık Bakanlığından onaylı olmasıdır. Amatör ilaçlama şirketleri tarafından yapılan uygulamalar, sağlık problemlerine, zehirlenmelere ve maddi zarara neden olmaktır.

Kene, bit, pire gibi insan ve hayvanların kanını emerek beslenen haşerelerin yanı sıra, akrep, yılan ve çiyan gibi haşerelerinde sıklıkla görüldüğü büyük alanlarda böcekler ile mücadele dikkatle yapılması gereken bir uygulamadır. Bunun yanı sıra kemirgenler ile büyük alanlarda mücadele ederken mutlaka fare ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Fabrika ilaçlama fiyatları fabrikanın büyüklüğüne ve haşerenin türü ile yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Kaliteli ve garantili ilaçlama hizmeti almak ve maddi zarara uğramamak için şirketimizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Furkan böcek İlaçlama Şirketi tarafından hizmet almak için bizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.