HAŞERE  İLAÇLAMA  ALANINDA  FALİYET  VE  HİZMETLERİMİZ

furkan ilaçlama iletişim

bocekler ilaçlama

                                  •  Yılların tecrübesi

                                         •   Profesyonel  Hizmet

                                                 •   Uygun fıyat avantajı  

                                                            • Müşteri memnuniyeti

 

 

 

 

 

 

 

Haşere  ilaçlama  servisimiz   işyerlerini , ev , villa , apartman dairesi , bina ,fabrika , ofis , kreş , lokanta , restaurant , otel , gemi , tekne , otobüs , binibüs , uçak ,  catering  , bodrum , çatı , dernek , kilinik  ,  hastane , okul , park , bahçe  gibi  mekanlarınızı ve hamam böceği , kene , pire , sinek , fare gibi haşerelerin yuva kurdugu barındıgı tüm ortamları ilaçlama yapmaktayız  .

kamu kuruluşları gibi kapalı alanlar ile yaşam alanımıza dahil edilen tüm dış mekanların böcek, sinek, fare, yılan vb. haşerelerden evlerimizden temizlenmesi adına faaliyet gösteren servislerdir. İlaçlama firmaları sayesinde haşerelerin neden oldukları zehirlenme ve salgın hastalıklardan korunmak mümkündür. Sadece insanların bireysel sağlığı değil kullandıkları eşyaların, tükettikleri besinlerin ya da ürettikleri tarım ürünlerinin korunması için de ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama yaptırılmadan önce ilgili kişi ya da kuruluşun

Sağlık Bakanlığından ilaçlama izin belgesi almış olmasına dikkat edilmelidir. 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmelik sonrasında tüm böcek ilaçlama servisleri için bu onay zaruri kılınmıştır. Bu yönetmeliğine göre ilaçlama firmaları Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçları kullanmakla durumundadır. Bu yönetmelik zararlı kimyasalların ilaçlama sırasında kullanılmasını engelleyerek halkın sağlığını tehlikeye sokacak bir işlem yapılmasını engellemek amacıyla çıkarılmıştır. Bu nedenle yasal olmayan şekilde faaliyet sürdüren haşere ilaçlama servisleri mutlaka bakanlığa ihbar edilmelidir. Haşere ilaçlama servisleri ilaçlama sırasında dört ayrı bileşen kullanırlar.

İnsektisit ilaçlar: Hamam böceği vb. haşereler ile mücadele de kullanılır.

Rodentisit ilaçlar: Fare, sıçan vb. kemirgenler ile mücadele de kullanılır.

Mollusisit ilaçlar: Salyangoz, sümüklü böcek gibi yumuşakçalar ile mücadele de kullanılır.

Repellent ilaçlar: Öldürülmenin dışında zararlıları ortamdan kaçırmak için kullanılır. Örnek olarak bazı zararlı kuş türlerin ya da pireler verilebilir.
Genel olarak kemirgen, kanatlı ve yürüyen olarak sınıflandırılan haşerelerin ilaçlanma uygulaması da yine üç gruba ayrılmaktadır. Bunlar jel ilaçlama, kokulu ilaçlama bir de kokusuz ilaçlamadır. Haşere ilaçlama servisleri tarafından kullanılan değişik ilaçların ve ilaçlama yöntemlerinin ilaçlama fiyatları üzerinde de etkisi bulunmaktadır.

 

BÖCEK İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

1. SIVI İLAÇLAMA

• Sıvı haşere ilaçları, böcek ve fare ilaçlama uygulamalarında en sık kullanılan yöntemdir.

• Sıvı ilaçlar; hamam böceği, fare, pire, tahta kurdu, sivrisinek gibi tüm haşere ve kemirgen türleri için kullanılabildiği gibi, son derece etkili sonuç verir.

• Kokulu ve kokusuz şekilde yapılabilen sıvı ilaçlama için, ortam şartları büyük önem teşkil eder. Fırın, restoran, kafe gibi alanlarda, kokusuz ilaçlama daha sık yapıldığı gibi; ev, ofis, iş yeri gibi alanlarda kokulu ilaçlar daha sık kullanılır.

• Kokusuz sıvı ilaçlama, fareler üzerinde çok ağır etkisi olamamsıyla beraber bağzı fare türlerinin üstünde etki göstermektedir.

• Sıvı ilaçlar ile yapılan haşere ilaçlama uygulamaları, insan sağlığı açısından sorunlar oluşturabilir. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak şarttır.

• Sağlık Bakanlığı onayı taşımayan ilaçlama firmaları tarafından sıvı ilaçlar ile yapılan haşere mücadelesi hizmeti almak, son derece tehlikeli olacağı gibi, haşereler karşısında da etkili bir sonuç sağlamayacaktır. Bu nedenle kaliteli ve tecrübeli firmaların tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

2. JEL İLAÇLAMA

• Jel ilaçlama, yalnızca kalorifer böceği, alman hamam böceği, kakalak ve kara fatma gibi hamam böceği türleri üzerinde etkili olan bir böcek ilaçlama türüdür.

• Jel uygulamalarda, ortamın şartları ile haşere yoğunluğu da büyük önem arz eder.

• Haşerelerin sık görüldüğü alanlarda uygulanan bu işlem için, profesyonellik şarttır. Bu nedenle tecrübeli haşere ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak büyük önem teşkil etmektedir.
www usa
Websites Directory